lördag 6 november 2010

درگیری ماموران مسلح با روستاییان عرب در اطراف اهواز

درگیری ماموران مسلح با روستاییان عرب در اطراف اهواز
• درگیری هنگامی به وقوع پیوست که ماموران انتظامی اهواز برای غصب زمین های کشاوزان عرب به این روستا یورش بردند که بر اثر شلیک ماموران یک زن زخمی شد ...

اخبار روز: شنبه  ۱۵ آبان ۱٣٨۹ -  ۶ نوامبر ۲۰۱۰

اخبار روز: به گزارش کانون مبارزه با نژادپرستی در ایران، طی درگیری بین ماموران دولتی و روستاییان عرب در روستای " قلعه طرفی " در جاده اهواز - آبادان دست کم یک نفر کشته ویک تن زخمی شد.
این درگیری هنگامی به وقوع پیوست که ماموران انتظامی اهواز برای غصب زمین های کشاوزان عرب به این روستا یورش بردند که بر اثر شلیک ماموران یک زن زخمی شد.
دردرگیری پیشین در این روستا که چند روز پیش رخ داد یک جوان عرب به ضرب گلوله ماموران کشته شده بود.
روستای " قلعه طرفی " در قلمرو طرح توسعه نیشکر کارون قرار دارد و بر اساس این طرح، قرار است این روستا مانند دهها روستای دیگر عرب نشین با خاک یکسان شود.
کشاورزان روستا به دلیل عدم تحقق وعده های مسئولان طرح توسعه نیشکرمبنی بر واگذاری زمین کشاورزی به آنان در خارج از محدوده طرح یادشده ، بارها در برابر غصب زمین های خود مقاومت کردند، به گونه ای که طی دوازده سالی که از عمر این طرح می گذرد بیش از سیصد نفر در برخورد با ماموران کشته شده اند.
بر اساس طرح توسعه نیشکر تاکنون ۱۲۰ هزار هکتار از زمین های حاصلخیز کشاورزان عرب در دو کرانه کارون به تملک دولت درآمده است.
کارشناسان اقتصادی و نمایندگان اهواز درمجلس شورای اسلامی بارها نسبت به ناکارآمد بودن این طرح هشدارداده بودند.
روشنفکران وفعالان سیاسی عرب هدف از اجرای این طرح را کندن روستاییان عرب از زمین هایشان در روستاها و تغییر بافت جمعیتی استان خوزستان به زیان مردم عرب بومی می دانند.
http://www.akhbar-rooz.com/news.jsp?essayId=33377

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar